Aktualności z Białki Tatrzańskiej i okolic

Blog Górski

Jesteście ciekawi co słychać w Górskim w Białce Tatrzańskiej? Czy są jakieś pokoje w promocyjnych cenach lub nowe, sezonowe pakiety noclegowe? Zajrzyjcie na nasz blog i bądźcie na bieżąco.


Hotel Górski - Białka Tatrzańska

Kompleks Terma Bania Jedna z większych atrakcji okolicy kategoria: Hotel Górski, data wpisu: 2016-12-12

Kompleks Terma Bania

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Białki Tatrzańskiej są baseny termalne Terma Bania. Jest to wyjątkowy kompleks, który został zaprojektowany w taki sposób, aby wpisać się w naturalne ukształtowanie terenu. Do jego budowy wykorzystano w większości naturalne materiały powszechnie występujące na Podhalu – kamień i drewno.

Kompleks Terma Bania to kraina wodnego relaksu i odnowy biologicznej. Na terenie ośrodka znajdują się baseny termalne, saunarium i SPA. Nie jest to jednak zwykły, komercyjny „Aquapark” tylko miejsce, które powstało z wizją. Jego architektura i wystrój zainspirowane są naturą. Widać to od porośniętego rojnikami, macierzanką, rozchodnikami i ziołami zielonego dachu, który został zainspirowany kształtem pagórków i doskonale wpisuje się w panoramę Tatr, aż po zdobienia obiektu, które stworzyli miejscowi rzemieślnicy.

Ekologiczny charakter term ma także odzwierciedlenie w zastosowanych technologiach, które wykorzystują odnawialne źródła odnawialne i są wodo- i energooszczędne.

Baseny termalne

Kompleks Terma Bania to baseny zewnętrzne i wewnętrzne wypełnione wodą termalną o temperaturze34 - 38°C. Jest to woda  mineralna zawierająca siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Kąpiel w basenach termalnych pozwala obniżyć poziom stresu, ułatwia relaksację i przywraca równowagę psychofizyczną, poprawia także ciśnienie i przemianę materii, wspomagając proces odchudzania. To doskonały sposób na przyśpieszenie rekonwalescencji i pozbycia się schorzeń i niedoskonałości skóry.

Baseny wyposażone są w rozmaite urządzenia do masażu wodnego: gejzery denne, stacje masażu dennego i bocznego, armatki i kaskady wodne, leżanki wodno-powietrzne, bicze wodne, przeciwprądy, jacuzzi.

Po kąpieli w basenach możemy skorzystać z bogatej oferty noclegów blisko term w Białce Tatrzańskiej.

Saunarium

Terma Bania to nie tylko baseny, ale także jedno z największych w Polsce saunariów. Na powierzchni ponad 1000m2 stworzono wyjątkowy kompleks zawierający niemal wszystkie dostępne warianty saunowania, jak np.:

  • sauna fińska o temp. do 100°C i wilgotności do 20%,
  • łaźnia parowa o temp. do 45°C i wilgotności do 100%,
  • grota kamienna o temp. do 50°C i wilgotności do 45%,
  • Sauna Góralska o temp. do 60°C i wilgotności do 35%,
  • Ruska Bania o  temp. do 65°C i wilgotności do 60%.

powrót