Aktualności z Białki Tatrzańskiej i okolic

Blog Górski

Jesteście ciekawi co słychać w Górskim w Białce Tatrzańskiej? Czy są jakieś pokoje w promocyjnych cenach lub nowe, sezonowe pakiety noclegowe? Zajrzyjcie na nasz blog i bądźcie na bieżąco.


Hotel Górski - Białka Tatrzańska

Atrakcje na majówkę w Białce Tatrzańskiej kategoria: Hotel Górski, data wpisu: 2016-12-20

Baseny Termy Bania, spływy kajakowe czy prawdziwa górska watra – to tylko kilka letnich atrakcji Białki Tatrzańskiej. Zapraszamy na krótki przewodnik, który przybliży Ci jak niesamowicie mógłby wyglądać Twój weekend majowy w Białce Tatrzańskiej.

Białka ekstremalna

W Białce Tatrzańskiej organizowane są wyprawy off-roadowe  samochodami terenowymi, quadami i pojazdami UTV, łączącymi zalety quadów i samochodów terenowych. Na miłośników nowych wrażeń czeka Monster-Roller, połączenie górskiej hulajnogi z dużymi kołami i terenowymi oponami przeznaczonymi do jazdy po nierównym, trawiastym terenie.

Amatorzy sportów wodnych zachwyca się reftingiem – spływem pontonami lub kajakami po Białce, jedynej w Polsce rzece typu alpejskiego. Długość szlaku kajakowego wynosi aż 202 km! Rozpoczyna w Nowym Targu i prowadzi aż do Ujścia Jezuickiego, gdzie Dunajec wpada do Wisły. 

Białka Janosika i mamuta

Majówka w Białce Tatrzańskiej to także okazja do odwiedzenia rezerwatu przyrody „Skałki”. To obowiązkowy punkt dla zbójników, ponieważ właśnie tam kręcono sceny z Janosika. W rezerwacie znajduje się także Jaskinia Obłazowa, w której odnaleziono najstarsze ślady człowieka w Pieninach oraz najstarszy na świecie bumerang z ciosu mamuta.

Białka termalna

Po aktywnym wypoczynku czas na odpoczynek „leniwy”. W basenach kompleksu Terma Bania rozluźnisz zmęczone mięśnie w wodzie o temperaturze sięgającej nawet 40 °C i będziesz rozkoszować się zapierającym dech w piersiach widokiem na Tatry. Brzmi jak plan na całkowity relaks? Z pewnością!

Białka góralska

A wieczorem… czas na wypad na Kotelnice, gdzie odbędzie się tradycyjna góralska Watra. Na polanie pośród gór przywitają Cię śpiewem i opowieściami ludowi bajarze. Dawniej watrami nazywano góralskie ogniska, które miały przywoływać pamięć o dawnych zwyczajach, wydarzeniach i ludziach, którzy odeszli. Watra w Białce Tatrzańskiej odbywa się na Kotelnicy zawsze 1 maja.


powrót