Aktualności z Białki Tatrzańskiej i okolic

Blog Górski

Jesteście ciekawi co słychać w Górskim w Białce Tatrzańskiej? Czy są jakieś pokoje w promocyjnych cenach lub nowe, sezonowe pakiety noclegowe? Zajrzyjcie na nasz blog i bądźcie na bieżąco.


Hotel Górski - Białka Tatrzańska

Hotel Górski w Białce Tatrzańskiej kategoria: Hotel Górski, data wpisu: 2016-12-22

Jaka jest największa atrakcja Zakopanego? Autobus do Białki Tatrzańskiej… Tak złośliwi opisują rosnącą popularność Białki Tatrzańskiej, która nie tylko rywalizuje z Zakopanym o turystów, ale coraz częściej wygrywa tę rywalizację. Dlaczego Białka stała się nowym symbolem Tatr?

My nie jesteśmy złośliwi, dlatego będziemy pisać tylko o faktach. Białka Tatrzańska w ostatnich latach stanowi dowód na to, że dzięki rozsądnym inwestycjom i zgodzie można zbudować bardzo wiele. To właśnie „zgoda” mieszkańców Białki sprawiła, że powstał tu jeden z największych i najlepiej utrzymanych wyciągów narciarskich. Górale „dogadali się” i na ziemi różnych rodzin stworzono rozległe trasy narciarskie, które słyną ze świetnych warunków.

Jednak Białka Tatrzańska to nie tylko narty, to także najprawdziwsze góralskie miasteczko. Bez nadęcia, bez nachalnych handlarzy. To właśnie swojskość Białki Tatrzańskiej sprawia, że ludzie lubią tu wypoczywać. Nie ma tu zatłoczonych Krupówek, a zamiast tego na wyciągnięcie ręki jest piękna przyroda i lasy. 

czytaj więcej

Hotel Górski - Białka Tatrzańska

Atrakcje na majówkę w Białce Tatrzańskiej kategoria: Hotel Górski, data wpisu: 2016-12-20

Baseny Termy Bania, spływy kajakowe czy prawdziwa górska watra – to tylko kilka letnich atrakcji Białki Tatrzańskiej. Zapraszamy na krótki przewodnik, który przybliży Ci jak niesamowicie mógłby wyglądać Twój weekend majowy w Białce Tatrzańskiej.

Białka ekstremalna

W Białce Tatrzańskiej organizowane są wyprawy off-roadowe  samochodami terenowymi, quadami i pojazdami UTV, łączącymi zalety quadów i samochodów terenowych. Na miłośników nowych wrażeń czeka Monster-Roller, połączenie górskiej hulajnogi z dużymi kołami i terenowymi oponami przeznaczonymi do jazdy po nierównym, trawiastym terenie.

Amatorzy sportów wodnych zachwyca się reftingiem – spływem pontonami lub kajakami po Białce, jedynej w Polsce rzece typu alpejskiego. Długość szlaku kajakowego wynosi aż 202 km! Rozpoczyna w Nowym Targu i prowadzi aż do Ujścia Jezuickiego, gdzie Dunajec wpada do Wisły. 

czytaj więcej

Sylwester w górach kategoria: Hotel Górski, data wpisu: 2016-12-16

Sylwester w górach

Masz dość nudnych sylwestrów, które co roku wyglądają tak samo? Chcesz nie tylko przywitać nowy rok, ale także przeżyć niezapomnianą przygodę? Jest na to sposób, zamiast iść do znajomych z butelką szampana i sałatką, bierz narty i ruszaj w góry. Sylwester w górach to gwarancja niesamowitej zabawy, w wyjątkowej góralskiej atmosferze.

czytaj więcej